FTP filtr

FTP filtr

Jan Kosniowski avatar
Autor: Jan Kosniowski
Aktualizováno před více než týdnem

FTP filtr

S pomocí FTP filtru lze nastavit podmínky přístupu na FTP webhostingu. Jedná se tak o další zabezpečení před neoprávněným přístupem na FTP.

Kde FTP filtr nastavit

Po přihlášení do klientské sekce (Obr. 1) zvolte v sekci "Vaše služby a jejich administrace" položku "Webhosting" (Obr. 2). V případě, že máte více webhostingů, klepněte na slovo Administrace a následně vyberte FTP (Obr. 3). V sekci "Seznam uživatelů" poté zvolte FTP účet, u kterého chcete filtr nastavit, a zvolte volbu "Filtr" (Obr. 4). FTP filtr lze nastavit u Všech PHP hostingů, u verze ASP.NET není filtr podporován.

Zde již volíte konkrétní nastavení filtrace:

FTP filtr má tři možnosti nastavení:

  • Povolit přístup odkudkoliv - Filtr zcela vypne a Vaše FTP tak bude přístupné bez omezení. Toto nastavení z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme.

  • Povolit přístup z vybraných států - Nastavuje pravidlo, ze kterých států bude možné se na FTP přihlásit. Pokud není stát uveden ve Vašem seznamu, připojení na FTP nebude z této lokality možné. Tato volba je výchozím nastavením hostingu po zřízení služby. Filtr je nastaven tak, že umožňuje připojení z ČR, Slovenska, Polska, Německa a Rakouska. Pokud si přejete seznam zemí upravit, stiskněte ikonu "Upravit" a zvolte další země, ze kterých si přejete mít možnost přístupu.

  • Povolit přístup z vybraných IP adres - Tato možnost funguje obdobně jako druhá, pouze s tím rozdílem, že se filtr aplikuje na základě nadefinovaných IP adres. Vytvoříte si tedy seznam IP adres, ze kterých si přejete mít možnost přístupu na FTP, a jakákoliv jiná adresa bude naším filtrem zakázána a připojení nebude dovoleno.

Přepínání typu FTP filtru

Změnu typu filtru provedete vybráním jedné ze tří možností a uložením s pomocí tlačítka "Změnit nastavení filtru". Další úpravy se pak aplikují na zvolený typ filtru.

Dostali jste odpověď na svou otázku?